Стрий


Україна, Львівська область, Стрийський районзаснування: 1385 рік
населення: 60112 осіб

Стрий 2019 на VIRTUAL.ua
Карта Стрий. Заклади, місця та організації у Стрий.

Місто Стрий на Львівщині, розміщене на однойменній річці Стрий, є важливим залізничним вузлом. Крім сполучень з іншими областями (Закарпатською, Івано-Франківською, Тернопільською), через залізничну станцію Стрий ідуть поїзди на Прагу, Відень, Белград, Загреб та Венецію. За 4 кілометри на південний захід від міста розташований колишній військовий аеродром «Стрий», унікальний тим, що може приймати літаки всіх існуючих типів. 

На водяних потоках поряд з містом колись працювали водяні млини, а зараз бурхлива річка Стрий збирає на своїх берегах рибалок та охочих скупатися в літню спеку. 

Окрім добре розвиненої газової промисловості в Стрию процвітає освіта та культура: діє мережа художніх освітніх закладів: школа мистецтв, дитяча музична школа, центр творчості дітей та юнацтва, гімнація, 13 шкіл, аграрний коледж, чотири професійні технічні училища, кілька музеїв, видаються місцеві газети та працюють місцеві телерадіостанції. Добре розвинена індустрія розваг: ресторани, відпочинкові комплекси, сауни, торгові центри тощо.

Стрий багатий на кілька пам’яток архітектури: костел Різдва Пресвятої Діви Марії XV століття, Стрийська гімназія XIX ст., Успенський собор XVIII ст..


Карта Стрия